Bejelentkezés

Logó

Adja meg e-mail címét és jelszavát!


Mégse

Jelszó megváltoztatása

Bejelentkezési segédlet

Kérjük, itt adja meg e-mail címét, hogy el tudjuk küldeni a szükséges linket, mellyel jelszava megadása nélkül, rögtön bejelentkezhet weboldalunkra!



Mégse

Kereső

 Dokumentumok közt nem keres!


Bemutatkozás
About us


Profilom

Profil szerkesztése Jelszó módosítása

Kijelentkezés
 

2024. szeptember 22. és 27. között egy izgalmas Erasmus+ diákcsere-program keretében 24 dán diák és 2 pedagógus látogatott el iskolánkba. A program célja nemcsak a kulturális tapasztalatcsere volt, hanem a közös projektmunka és együttműködés is, amely lehetőséget biztosított a résztvevők számára, hogy mélyebb betekintést nyerjenek különböző társadalmi és kulturális témákba, mint a különböző alapítványok, nonprofit szervezetek működése és az önkénteskedés jelentősége.

A vendégek szeptember 22-én, vasárnap érkeztek Budapestre, akiket fogadó családjaik vártak a repülőtéren és kísértek ideiglenes otthonaikba. A következő napon, hétfőn, a dán diákok megismerkedhettek az iskolával, ahol magyar diákjaink vezették körbe őket, bemutatva az intézményt. Ezt követően egy vidám, interaktív magyar nyelvóra és különböző játékok segítettek abban, hogy a két ország diákjai könnyebben megtalálhassák a közös hangot. A délután folyamán a projektben résztvevő tanulók az önkénteskedés fontosságáról, illetve az Európán belüli különböző diákcserékről és ösztöndíjlehetőségekről hallhattak előadást két különböző szervezet, az Amigos a gyerekekért Alapítvány és a Tempus Közalapítvány jóvoltából.

A keddi napon megismerkedhettünk a dán diákok önkéntes tevékenységével és kezdetét vette a projektmunka is, mely során a magyar és a dán diákok vegyesen, csapatokra osztva dolgoztak egy adott, társadalmi szempontból releváns téma bemutatásán. A napot egy budapesti városnéző séta zárta, ahol a diákok játékos módon, egy alkalmazás segítségével fedezhették fel a Városliget rejtelmeit.

Szerda délelőtt a dán gyerekek a kötelező közösségi szolgálatról hallhattak előadást magyar fogadódiákjaiktól, majd ismét a projektmunkára fókuszálhattak, melyet aztán a csapatok prezentációkkal zártak le. A szerda délutáni városnézés – az előző napi „szárazföldi” túrával ellentétben – ezúttal hajókirándulás formájában valósult meg: a Legenda fedélzetén csodálhattuk meg városunk főbb nevezetességeit.

A csütörtöki nap Szentendrén telt, ahol a diákok megismerkedhettek a város mediterrán hangulatával, valamint részt vehettek egy önkéntes programon az Árvácska Állatmenhelyen, ahol betekintést nyerhettek a helyi állatvédelem munkájába, illetve besegíthettek az ott dolgozók mindennapjaiba egy-egy négylábú sétáltatásával.

A zárónapon, szeptember 27-én, a diákok csoportbontásban néptáncórán vehettek részt, illetve a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutyaiskola előadását hallgathatták meg, akik a vakvezető kutyák képzéséről meséltek két, igen barátságos kutya kíséretében. A délelőtt folyamán egy rövid időre a csapatok bekapcsolódtak az iskolai flashmobba is, mely során iskolánk tanulói egy közös tánccal ünnepelték a sport napját. A program hivatalos lezárását követően a dán delegáció elbúcsúzott, és a délutáni órákban visszautazott Koppenhágába.

Ez az esemény különleges lehetőséget biztosított mind a magyar, mind a dán diákok számára, hogy nemzetközi kapcsolatokat építsenek, új tapasztalatokat gyűjtsenek, és mélyebb kulturális ismereteket szerezzenek. Az Erasmus+ program ismét bebizonyította, hogy a határokon átívelő együttműködés nagyban hozzájárul a fiatalok fejlődéséhez.

 

A közös munka márciusban folytatódik: találkozunk Dániában!

Kocsis Gréta & Hammes Laura